Najpiękniejsze dekoracje kwiatowe na przyjęcie komunijne - przeczytaj i zachwyć gości!

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać przygotowując dekoracje domu oraz stołu na przyjęcie komunijne dla dziecka są kwiaty. Często stanowią one główny i najistotniejszy punkt wystroju stołu na tą wyjątkową okazję. Jeśli urządzacie przyjęcie komunijne w domu i zależy Wam, aby strój prezentował się wyjątkowo i elegancko, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Jeśli najbardziej cenicie sobie wygodę i szybkość, najłatwiej będzie zaopatrzyć się po prostu w kwiaty sztuczne. Można je kupić dużo wcześniej i nie trzeba martwić się o przechowywanie ich w odpowiednich warunkach, aby jak najdłużej zachowały trwałość. Jeśli jednak przede wszystkim liczy się dla Was elegancki wygląd stołu na Pierwszą Komunię oraz jak najpiękniejszy efekt, nic nie zastąpi kwiatów świeżych. Wymagają one trochę więcej uwagi i pielęgnacji, ale kompozycje, które można z nich stworzyć wspaniale się prezentują.
W maju wszędzie znaleźć można ogromny wybór kolorowych, wiosennych kwiatów. Na przyjęcie komunijne najlepsze będą aranżacje w pastelowych, jasnych kolorach z dołączonymi kwiatami sezonowymi, na przykład konwaliami, stokrotkami, margaretkami czy piwoniami. Można również postawić na tulipany, lilie, frezje, róże czy gerbery. Wszystkie te kwiaty idealnie nadają się do udekorowania stołu oraz domu na okazję Pierwszej Komunii.

Jeśli chodzi o wykonanie kompozycji, można zrobić to na różne sposoby. Wszystko zależy od Waszego stylu, gustu oraz inwencji. Poniżej, przedstawiam Wam 5 sposobów na wykonanie pięknych, kwiatowych aranżacji, które wspaniale sprawdzą na przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcam do wypróbowania, Wasi goście będą zachwyceni. :)
  1. Bukiety
Najbardziej klasyczny sposób ułożenia kwiatów to włożenie dużej ilości do jednego większego wazonu lub innego naczynia dekoracyjnego. Można użyć wielu jednakowych kwiatów lub wymieszać różne gatunki. Oba warianty mogą wyglądać pięknie, ważne, aby całość dobrze komponowała się z innymi elementami wystroju. Aby ułatwić sobie uformowanie bukietu, można posłużyć się gąbką florystyczną, oczywiście odpowiednio wcześniej namoczoną. Przykładowa misa dekoracyjna, w której możnawykonać dekorację kwiatową na Pierwszą Komunię, do obejrzeniatutaj:http://www.zlotyaniol.pl/sklep,20,6254,misa_ceramiczna_gondola.htm. Zamiast jednego dużego wazonu postawionego na środku stołu można również zdecydować się na kilka mniejszych bukiecików rozstawionych w różnych miejscach.


  1. Pojedyncze kwiatki w wąskich wazonikach
Dla osób, które lubią minimalistyczne dekoracje kwiatowe, idealną propozycją będzie umieszczenie pojedynczych kwiatków w wąskich, ozdobnych wazonikach. Będzie to perfekcyjne rozwiązanie również na przyjęcie, podczas którego miejsce na stole będzie ograniczone i niemożliwe byłoby umieszczenie na nim dużej aranżacji kwiatowej. Małe wazony dodadzą wystrojowi stołu lekkości i uroku a jednocześnie nie zajmą zbyt dużo cennej przestrzeni.  1. Kwiaty zanurzone w wodzie
Nieco bardziej nowoczesną i ciekawszą odsłoną tradycyjnego bukietu jest całkowite zanurzenie kwiatów w wodzie. Do wykonania takiej aranżacji będziecie potrzebować przede wszystkim jednego dużego lub kilku mniejszych szklanych naczyń oraz oczywiście wybranych kwiatów. Do tego typu dekoracji, najlepsze będą orchidee, tulipany lub płatki róż. Wykonanie jest bardzo proste: naczynia wypełniamy czystą wodą i wkładamy do niej kwiaty. Jeżeli będziecie miały problem z ich całkowitym zanurzeniem i mimo prób będą wypływały na powierzchnię, możecie wspomóc się mocując do końcówek łodyg plastelinę florystyczną a następnie przykleić ją do dna naczynia. Aby zakryć miejsce sklejenia, na dno naczynia można wsypać trochę piasku dekoracyjnego, diamencików lub kamyczków. Jeżeli nie macie plasteliny florystycznej, przypnijcie do łodyżek niewielkie agrafki i przysypcie je piaskiem - to również zapobiegnie nadmiernemu unoszeniu się kwiatów.
Jeśli wolicie nie zanurzać w wodzie całych kwiatów, możecie wsypać do naczynia same płatki róż. Jeżeli nie chcecie obrywać prawdziwych róż, możecie wykorzystać również dekoracyjne płatki róż na Komunię, do obejrzenia tutaj:http://www.zlotyaniol.pl/sklep,22,6352,platki_roz_dekoracyjne_na_komunie_500szt.htm
  1. Aranżacje w szklanych kloszach
Kolejna propozycja dla nieco bardziej ambitnych domowych dekoratorek to wykonanie unikalnej aranżacji pod dekoracyjnym, szklanym kloszem. Taka dekoracja wygląda bardzo nowocześnie i wspaniale prezentuje się na uroczyście zastawionym stole. Zaletą tego rodzaju kompozycji jest duża swoboda w wyborze zastosowanych elementów oraz zachwycający efekt końcowy. Pełne podziwu spojrzenia gości z pewnością wynagrodzą Wam czas poświęcony na wykonanie tak oryginalnej dekoracji. Aby podkreślić charakter przyjęcia, warto dodać do aranżacji akcent komunijny, na przykład figurkę aniołka. Ozdobny, szklany klosz do wykonywaniadekoracji komunijnych można zobaczyć tutaj:http://www.zlotyaniol.pl/sklep,20,6492,klosz_szklany_na_drewnianej_podstawie_32cm.htm


  1. Kompozycje ze świecami pływającymi
Pomysłem, który zawsze się sprawdza, nie tylko na okazję Pierwszej Komunii Świętej, jest połączenie kwiatów z pływającymi świeczkami. Takie kompozycje zawsze wyglądają elegancko i dodają każdemu przyjęciu przytulnej, przyjemnej atmosfery. Najlepsze na Komunię będą świeczki w kolorze białym lub pastelowych odcieniach innych barw. Najwygodniejszym naczyniem do umieszczania tego rodzaju aranżacji będą niskie i szerokie, szklane misy.Dekoracje kwiatowe oraz gotowe bukiety można oczywiście zamówić w kwiaciarni czy od znajomej florystki. Dużo więcej satysfakcji sprawi Wam jednak samodzielne wykonanie własnej, niepowtarzalnej aranżacji. Tym bardziej, że możliwości jest bardzo wiele. Naprawdę warto poświęcić chwilę czasu i przygotować wyjątkową dekorację kwiatową na Pierwszą Komunię własnego dziecka. Zachęcam wszystkich! :) Jeśli, jakiś z proponowanych przeze mnie pomysłów zainspiruje Was do zrealizowania własnej kompozycji, koniecznie przyślijcie zdjęcia!

Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...