Pomysły na słodkie upominki dla gości komunijnychOrganizacja przyjęcia komunijnego wiąże się także z wyborem prezencików dla gości. Upominki dla gości to symboliczne drobiazgi, które wyrażą wdzięczność o będą swego rodzaju podziękowaniem za przybycie na uroczystość. Takie prezenciki dla gości to już tradycja, którą dobrze jest zastosować na każdym przyjęciu. Wybór upominków jest bardzo szeroki, jak więc wybrać właściwie? Dziś zaprezentuję propozycje słodkich prezencików dla gości, które pozwolą nie tylko w oryginalny sposób im podziękować, ale będą także smacznym smakołykiem :-)
 
Pierwsza propozycja to czekoladki komunijne. Każda z czekoladek została wykonana z mlecznej belgijskiej czekolady wysokiej jakości. Czekoladki są niewielkie, mają wymiary ok. 3,5x3,5cm, więc łatwo można zapakować je do pudełeczek czy woreczków. Czekoladki komunijne owinięte są w sreberko lub złotko, a dodatkowo obłożone papierkiem z komunijną grafiką oraz napisem: „Dziękujemy” lub „Pierwsza Komunia Święta”. Istnieje bardzo dużo wzorów, które idealnie wpiszą się w klimat przyjęcia komunijnego. Możemy wybierać spośród motywów kwiatowych: konwalii, lilii, białej róży lub piwonii czy zdecydować się na typowy komunijny symbol – hostię.

Wszystkie czekoladki komunijne można obejrzeć na filmie:


Czekoladki komunijne są nie tylko smaczne, ale też bardzo ładnie się prezentują. Można je wręczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest ułożenie czekoladek przy nakryciu każdego z gości. Obok możemy położyć np. bileciki z podziękowaniem komunijnym, co stworzy piękny efekt i będzie dodatkowym wyrazem wdzięczności. Czekoladki możemy również zapakować do pudełeczek z podobnym wzorem, woreczków z organzy lub woreczków celofanowych. Woreczki zamknięte kokardką będą prezentować się uroczo i efektownie. Do woreczków można dodatkowo dowiązać bilecik z imieniem dziecka, by goście nie mieli wątpliwości, od kogo jest prezencik.
Bardzo dobrym pomysłem jest również umieszczenie czekoladek w szklanych pojemnikach z pokrywą lub misach. Jest to świetny sposób na oryginalną dekorację stołu komunijnego. Można pokusić się także o przygotowania słodkiego bufetu, który skusi gości smakowitym wyglądem i zaprosi ich do wspólnego, słodkiego świętowania.
Kolejny pomysł na podziękowania komunijne to słodkie lizaki w nieco innej formie niż tradycyjna. Lizaki są przede wszystkim niedrogie, a prezentują się uroczo i będą oryginalnym prezencikiem. Możemy zdecydować się na lizaki zdobione kokardką oraz okrągłą naklejką z imieniem dziecka lub wybrać te ozdobne, np. z motywem serca, które wyraża wdzięczność.
Lizaki najładniej prezentują się ułożone na serwetkach komunijnych na talerzach gości. Można również postarać się o ciekawy stojak, który wyeksponuje słodkie lizaki i sprawi, że goście sami będą się nimi częstować. Dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii może również takie lizaki wręczać osobiście, dziękując każdemu z osobna. 

Miodki komunijne
Bardzo ekskluzywnym upominkiem dla gości komunijnych są także smaczne miodki z polskiej pasieki zamknięte w uroczym niewielkim słoiczku. Każdy ze słoiczków ozdobiony jest koronką oraz kwiatowym motywem. Posiada także etykietę z komunijnym wzorem oraz imieniem dziecka komunijnego.
Miód jest nie tylko zdrowy i smaczny, ale podany w takiej formie prezentuje się bogato i ekskluzywnie. Miodki można wręczać każdemu osobiście lub ustawić je na piętrowych paterach, tworząc dodatkową dekorację stołu komunijnego.
Migdały
Świetnym wyborem są również słodkie migdały w lukrze. Istnieje wiele wersji, dzięki któremu mamy możliwość wyboru najbardziej odpowiadającej nam wersji. Najpopularniejsze są migdały oblane białym lukrem. Ta tradycyjna wersja wyrazi radość i wdzięczność za przybycie. Drugim pomysłem jest wybór migdałów oblanych białym lukrem i mleczną czekoladą. Ta wersja jest bardziej ekskluzywna, a smak migdała został przełamany wysokiej jakości pyszną czekoladą. Trzecia wersja to migdał w białym lukrze i złotym połyskującym papierku. Te najpiękniej prezentują się w półprzezroczystych woreczkach z organzy lub woreczkach celofanowych, które uwydatnią piękny wygląd migdałów.
Wszystkie rodzaje migdałów możemy umieścić we wspomnianych już woreczkach lub pudełeczkach komunijnych. Można także wypełnić nimi szklane misy i ustawić na stole.


Każdy z zaprezentowanych upominków będzie wyrazem wdzięczności i podziękowaniem za przybycie. Goście przybyli na przyjęcie na pewno ucieszą się nie tylko z pięknego, ale również smacznego prezenciku. Te podziękowania nie tylko pięknie wyglądają, ale można je również stosować i pakować na wiele oryginalnych sposobów, co wprawi gości w zachwyt. 

 

Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu
Wybierz wianek komunijny dla córeczki:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...