Chrzest dziecka - Co kupić na prezent?

Chrzest dziecka to zdecydowanie bardzo trudny okres przygotowań dla rodziców, Chrzestnych, Dziadków. Pojawia się wiele problemów, dotyczących organizacji przyjęcia, wyboru odpowiedniego prezentu. Co kupić na prezent dla dziecka z okazji Chrztu? Z pewnością to pytanie które przewija się najczęściej.Przedstawimy Wam kilka najpopularniejszych wariantów, dzięki którym Wasz upominek będzie wyjątkowy i z pewnością zostanie wspaniałą pamiątką dla maluszka na długie lata. Warto zainteresować się gadżetami w dekoracyjnych skrzyniach o pamiątkowej wartości, szatką, świecą lub praktycznymi dodatkami, które przydadzą się rodzicom w opiece nad maluszkiem.

Co kupuje Matka Chrzestna? Co kupuje ojciec Chrzestny?


Podczas sakramentu Chrztu Świętego, dziecko otrzymuje kolejne dwie bardzo ważne osoby w swoim życiu, które mają pomóc mu przejść przez życie w wierze i miłości - Rodziców Chrzestnych. Rozpoczynając pełnienie tej ważnej funkcji, Chrzestni zobowiązani są do zapewniania rodzicom i maluszkowi kilku ważnych elementów.

Przyjęło się, że szatkę do Chrztu, którą nakłada się na dziecko podczas sakramentu w kościele kupuje Matka Chrzestna. Warto zastanowić się dłużej nad tym elementem, ponieważ jest to pamiątka na całe życie. Szatka do Chrztu przeważnie posiada nadruk z imieniem dziecka i datą Chrztu.

Szatka do chrztu zloty wózeczek
Szatka do Chrztu w kształcie sukienki z imieniem dziecka


Ojciec Chrzestny zobowiązany jest do zakupu świecy do Chrztu, która jest symbolem światła wiary. Jego funkcją zostaje prowadzenie maluszka przez życie odpowiednią drogą, by żyło w zgodzie z Chrystusem. Świeca do Chrztu to wspaniały prezent na Chrzest, który może stać się pamiątką na wiele lat.Świeca do Chrztu złote stópki
Ręcznie zdobiona świeca do Chrztu z motywem złotych stópek

Pamiątkowe upominki na Chrzest


Najważniejszym elementem podczas tej uroczystości jest zdecydowanie wiara i pamięć. To sprawia, że prezenty materialne tracą swoją wartość. Lepszym rozwiązaniem będzie więc zdecydowanie się na zakup upominków, których głównym celem jest pozostanie pamiątką i wspomnieniem po tym ważnym dniu.

Świetnie w tej roli sprawdzą się wszelkie skrzynie z drobnymi gadżetami wewnątrz. Może to być bransoletka dla dziewczynki, która zostanie użyta w późniejszych latach życia, sztućce lub talerzyk z kubeczkiem, które przyczynią się do rozwoju maluszka.Prezent na Chrzest dla dziewczynki sztućce
Sztućce z motywem pszczółki w drewnianej skrzyni

Niezależnie od Waszej decyzji, należy pamiętać, że najważniejszym aspektem podczas tego wyboru jest wartość sentymentalna. Prezent na Chrzest musi być cudowną pamiątką, która zostanie z młodym człowiekiem na lata.

Pamiątka Chrztu Świętego dla dziecka Biblia
Biblia z imieniem dziecka - prezent na Chrzest

Praktyczne prezenty na Chrzest


Jeżeli chcecie wręczyć bardziej praktyczny prezent, świetnym pomysłem mogą być gadżety, które pomogą rodzicom w opiece nad dzieckiem. Mogą to być wszelkiego rodzaju ubranka, książeczki, które na pewno spełnią swoją rolę i przydadzą się rodzicom maluszka. Mogą to być również większe prezenty jak przewijak, nosidełko czy nawet wózek. Należy pamiętać, by takie upominki wcześniej uzgodnić z rodzicami. Nie możecie powielić już danego akcesorium, popełniacie tym samym gafę.


Piękne i oryginalne prezenty na Chrzest dostępne są w sklepie www.ZlotyAniol.pl!
Serdecznie polecam!

Paulina MajszDekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu
Wybierz wianek komunijny dla córeczki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...