Dekoracja stołu komunijnego dla dziewczynki


Dekoracje stołu komunijnego, podobnie jak inne dekoracje, powinny odpowiadać charakterem konkretnej uroczystości. Zatem komunijne dekoracje powinny być skromne, proste, eleganckie i kolorystyką dopasowane dla chłopczyka lub dziewczynki. 
Dla chłopców może to być uniwersalna biel z zielonymi dodatkami kwiatowymi, a dla dziewczynek, ulubiony kolor małych dam, czyli różowy. Róż to bez wątpienia kolor przypisany dla kobiet, szczególnie, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju dekoracje. Róż to także jeden z niewielu kolorów, którego wszystkie odcienie są tak popularnie wykorzystywane i lubiane. Jego odcienie znajdą swoje miejsce również na stole komunijnym. 
Aranżacji komunijnego stołu wykorzystującego odcienie różu jest kilka. Podstawą rozpoczęcia dekoracji stołów jest wykorzystanie śnieżnobiałego obrusa, na którym doskonale widoczne będą dodatki w innym kolorze. Z powodzeniem można wykorzystać białą zastawę, aby inna jej barwa nie kolidowała z naszym obranym kolorem przewodnim, w tym przypadku różem. Oczywiście, jeśli istnieje możliwość dobrania kolorystycznego zastawy, to jak najbardziej można z niej skorzystać, jednak najbardziej popularna jest gładka, biała zastawa, która pasuje do każdej aranżacji. 
Różowa aranżacja stołu komunijnego wymaga wyszukania idealnych dodatków w interesującym nas kolorze. W tym przypadku idealnymi dodatkami będą wszelkiego rodzaju świece w różnych odcieniach różu i o różnych kształtach. Długie i intensywnie różowe świece można umieścić w niezbyt wysokich szklanych świecznikach, które nadadzą nieco smukłości naszej aranżacji. 
Ciekawym pomysłem jest umieszczenie jasnoróżowych świec-kul w wysokim szklanym świeczniku z pustą nogą, w którą możemy włożyć girlandy z białych perełek. Równie dobrze można różowe oraz białe świece-kule postawić bezpośrednio na stole wykorzystując jedynie szklane podstawki chroniące obrus przed zabrudzeniem. 
Szklane kule mogą natomiast posłużyć, jako miejsce na pływające świece oraz oryginalny wazon. Jeśli zdecydujemy, że kula ma służyć, jako świecznik na pływające świece, można ozdobić go delikatnymi girlandami z perełek, wśród których znajdą się świeczki. 
 Styl całości różowej aranżacji podkreślą kwiaty, bez których ciężko sobie wyobrazić stół komunijny. Doskonałe do tego będą kwiaty sezonowe, np. różowe tulipany przyozdobione białymi, delikatnymi perełkami. 

Wykonując aranżację komunijną nie powinno zapominać się o serwetkach i akcentach nawiązujących do uroczystości. Takimi akcentami mogą być długie świece z hostią. Można pokusić się o złożenie serwetek w wymyślne formy, które zaintrygują i zachwycą gości.


Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.1001dekoracji.pl - kliknij aby przejść do sklepu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...