Dekoracja stołu komunijnego w KOLORZE ZŁOTYM

Dla niektórych osób dekoracje komunijne kończą się na przyozdobieniu nawy i ołtarza kościoła. Jednak warto zadbać także o dekoracje stołów, które zachwycą swym wyglądem zaproszonych gości. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie oryginalnych i wyszukanych pomysłów na przygotowanie dekoracji stołu komunijnego. 

 

Zdarza się, że wybrane dekoracje oparte są na motywie przewodnim, jest to np. motyw anioła, czy też konkretna aranżacja kolorystyczna. Prym w dekoracjach komunijnych wiedzie biel wraz z różnokolorowymi dodatkami, np. różowymi, zielonymi oraz bardzo popularne aranżacje kremowe i złote lub połączenie tych dwóch barw.
Tutaj proponujemy: KOLOR ZŁOTY – to kolor dostatku, dostojności, elegancji, harmonii i ładu. Wykorzystując złotą barwę w dekoracjach wykazuje się dobry styl i klasę. Dekoracje oraz aranżacje bazujące na złotym kolorze wprawią w zachwyt niejednego gościa. Bardzo często kolor ten łączony jest z barwami kremowymi oraz ecru. Dzięki czemu uzyskuje się pożądaną „lekkość” dekoracji oraz harmonię całości wystroju. Oczywiście, elementy o złotej barwie należy stosować z umiarem. Wszelkie aranżacje najlepiej prezentują się, jeśli jako podstawę wykorzystuje się śnieżnobiały obrus oraz białą zastawę stołową, ponieważ są uniwersalne i pasują do każdego koloru, np. złotego, różu, zieleni. Złote elementy dekoracyjne znajdujące się na stole komunijnym powinny być perfekcyjnie dobrane. 
Biały obrus oraz nałożona na niego biała organza ze złotym haftem – to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć funkcjonalność dekoracji z niesamowitym efektem końcowym. 

 
Ekskluzywnymi elementami na stole komunijnym mogą być złote podkładki pod talerze, które rewelacyjnie prezentują się oraz są niezwykle funkcjonalne. Nie można wyobrazić sobie wykonania jakiejkolwiek aranżacji stołów bez dodatku kwiatów. Nie muszą być żywe, ale nie zmienia to faktu, iż bez nich dekoracje nie mogą powstać. Żywe rośliny można ustawić w ozdobnych wazonach, które będą nawiązywały stylem i charakterem do całości aranżacji. 
Decydując się jednak na sztuczne warto rozważyć ciekawą propozycję dekoratorów, którzy prezentują kule stworzone z kremowych róż wykonanych ręcznie z czerpanego papieru. Ponadto, mogą one tworzyć podstawę aranżacji kremowo-złotej. Sposobów ułożenia kul na stole jest kilka. Po pierwsze, różane kule stworzą przepiękną dekorację, jeśli zostaną umieszczone w dużych i wysokich kieliszkach martini. Równie dobrze mogą wisieć na cienkiej wstążce z organzy tuż nad stołem lub leżeć bezpośrednio na nim. Każdy z tych sposób jest bardzo efektowny. Na rynku dostępne są różne rozmiary kul różanych, dzięki czemu istnieje dowolność w sposobie wykorzystania ich na stole. 


 
Świece, podobnie jak kwiaty, to nieodłączny element każdej dekoracji okolicznościowego stołu. W przypadku aranżacji kremowo-złotej najlepiej pasują długie białe świece komunijne w szklanych świecznikach.

 
Kolejnym obowiązkowym elementem na stole są serwetki, które także powinny pasować do ogółu dekoracji. Do omawianej dekoracji najlepiej pasować będą serwetki w kolorze kremowym ze złotymi aplikacjami lub gładkie. Można pokusić się o spotęgowanie pozytywnego wrażenia wizualnego poprzez ułożenie serwetek w wymyślne formy na każdym talerzu. Ponadto bardzo miłym akcentem dla gości będzie mały poczęstunek w postaci złotych migdałów w ozdobnych pudełeczkach.


 
Organizacja przyjęcia oraz przygotowanie dekoracji stołów komunijnych to sztuka, którą niewiele osób ma opanowaną do perfekcji. Jednak w zasięgu każdej z tych osób jest wiele przepięknych elementów dekoracyjnych, które pomogą w stworzeniu dzieła. Wygląd stołu jest wizytówką dla organizatora, dlatego każdy szczegół na nim powinien być dokładnie przemyślany i przygotowany.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...