Dekoracja stołu na Komunię Św. - aranżacja z frezjami

Frezje to kwiaty, które wielu z nas kojarzą się z I Komunią Św. Białe, delikatne, pachnące.
Idealne, aby wykorzystać je na stole przyjęcia komunijnego! Są ogólnie dostępne i bardzo pasują na Komunię.
Pokażę tutaj przykład jak z wykorzystaniem odpowiednich elementów wykonać piękną aranżację z frezjami.

 
Śnieżnobiały obrus to podstawowa rzecz, której nie może zabraknąć na pierwszokomunijnym stole. Stanowi świetną podstawę do każdego rodzaju aranżacji oraz pasuje do różnorodnej kolorystyki. Złote elementy, takie jak organza leżąca pośrodku stołu, dodają szczyptę elegancji, odrobinę wyrafinowania oraz dobrego stylu. 


Na tle złocistej organzy przepięknie prezentują się jasnosłomkowe płotki z trawionej wikliny z pojedynczymi gałązkami subtelnej i delikatnej frezji. Stanowią niespotykaną oraz oryginalną ozdobę stołu. Płotki wyposażone są w specjalne probówki, które wypełnia się wodą a następnie wkłada wybrane kwiaty. 


Przestrzeń pomiędzy efektownymi płotkami można zapełnić układając na organzie pojedyncze bielone patyczki w tym samym odcieniu, co płotki. 
Oczywiście, na stole komunijnym nie może zabraknąć świec, które swoim ciepłym światłem nadają uroczystości wyjątkowy nastrój. W tej aranżacji najlepiej sprawdzają się długie proste świece z nadrukiem komunijnym oraz uniwersalne tealighty. Oba rodzaje świec można umieścić w świeczniku 2 w 1, który z jednej strony służy jako świecznik do długich świec, po odwróceniu używany jest jako świecznik do podgrzewaczy. 


Innym, obowiązkowym elementem każdej aranżacji są serwetki. Mogą to być zarówno tradycyjne, białe serwetki złożone w wymyślne formy, np. kształt tulipana. Przy takim ułożeniu najlepiej jest, kiedy stoją obok talerzy. 
Bezpośrednio na talerzu znajdują swoje miejsce serwetki z nadrukiem typowo nawiązującym do Pierwszej Komunii Świętej. 


W ostatnim czasie, coraz popularniejsze, staje się wręczanie drobnych prezencików zaproszonym gościom. Eleganckim, ekskluzywnym i zarazem wyrafinowanym podarunkiem jest kwiat z pięciu przepysznych migdałów. Każdy migdał owinięty jest tiulem w bukieciku z kwiatkiem z mieniących się płatków i perełek. Ponadto każdy bukiecik zawiera bilecik z podziękowaniem gościowi za przybycie, imię dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej, datę uroczystości i piękną kokardę. 
Wykorzystując dostępne w naszym sklepie internetowym elementy można stworzyć taką naprawdę niepowtarzalną i oryginalną kompozycje na okolicznościowym stole. Doskonale nadają się do tego różnego rodzaju kwiaty, np. omawiane frezje, które zachwycają zarówno swym wyglądem jak i zapachem, bądź jakiekolwiek inne kwiaty sezonowe.
Zobacz jak tak udekorowany stół prezentuje się na filmie:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...