Dekoracje kościoła na I Komunię Świętą

Doskonałymi dodatkami do uroczystej dekoracji kościoła będą różnego rodzaju materiały i tkaniny dekoracyjne. Wraz z kompozycjami z kwiatów - żywych bądź sztucznych, stworzą one wspaniałe aranżacje na Pierwszą Komunię Świętą. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji i łatwych do samodzielnego zaaranżowania pomysłów na profesjonalne dekoracje.

 

Tkaniną doskonałą do dekoracji krzesła i bukietów jest organza, znana także pod inna nazwą jako organtyna. Ten delikatny przezroczysty materiał efektownie wygląda nawet przy prostym ułożeniu. Dlatego z powodzeniem wywiązać z nich można piękne kokardy na ławkach lub krzesłach w kościele. Organza dostępna jest w różnych kolorach, obszyta bądź gładka, dzięki czemu może służyć do różnych zastosowań, na wszelkie okazje. Do dekoracji na uroczystość komunijną polecamy organzę w kolorze białym. Dobrym pomysłem będzie także wprowadzenie do białej aranżacji kilku barwnych akcentów w odcieniach złota, srebra lub delikatnych pastelowych kolorach, np. pudrowego różu, błękitu lub wiosennej zieleni, która kojarzy nam się z wiosenną komunijną porą i doskonale będzie pasować do zielonych liście kwiatów, którymi przystrojony jest kościół.

 

Pięknym uzupełnieniem dekoracji z białych tkanin będą stroiki z kwiatów. Szczególnie warte polecenia są kule z róż i urocze wianki z różyczek do zawieszenia oraz kokardy dekoracyjne z różą, którymi znakomicie można przyozdobić ławki lub krzesła na dzień uroczystości i podczas "białego tygodnia".


 

Doskonałym materiałem do dużych dekoracji ścian, słupów i podwieszania pod stropem będzie tiul, który jest przezroczystym, lekkim i lejącym się materiałem. Równie dobry do podobnych dekoracji będzie kryjący materiał z połyskiem. Jest to delikatny kryjący, lecz nieco cięższy od tiulu materiał, który posłużyć może do dekoracji ławek i kolumn.Wejście i nawy kościoła można przyozdobić girlandami kwiatowymi.


Dzięki takim dodatkom stworzycie profesjonalną dekorację, doskonałą na tę uroczystą okazję, jaką jest Pierwsza Komunia Święta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...