Jaką biżuterię wybrać na dzień Pierwszej Komunii?

Przygotowania dziecka do Pierwszej Komunii Świętej to przede wszystkim rozmowy na temat duchowych aspektów tego wydarzenia. Dziecko powinno wiedzieć, jaki jest sens obrzędów, w których będzie brało udział i jakie mają one znaczenia dla jego dalszego życia. W okresie przedkomunijnym każdy rodzic zajmuje się jednak również sprawami bardziej przyziemnymi, jak organizacja przyjęcia i wybieranie stroju oraz dodatków dla dziecka. Przygotowując do dnia Pierwszej Komunii Świętej córkę trzeba pomyśleć między innymi o różnych dodatkach, które powinna tego dnia mieć. Jedną z rzeczy, nad którą zastanawiają się rodzice, głównie mamy, jest biżuteria komunijna. Chodzi tutaj nie tylko o ozdoby, które dziewczynka będzie miała ubrane podczas dnia Komunii, ale też różaniec oraz prezenty, które otrzyma.

Jeśli chodzi o biżuterię na dzień Komunii powinien to być przede wszystkim łańcuszek oraz medalik, które zostały poświęcone na jakiś czas przed uroczystością. Biżuteria musi być skromna więc łańcuszek powinien być delikatny a medalik niezbyt duży. Dla chłopców wybierane są medaliki z podobizną Jezusa a dla dziewczynek z wizerunkiem Matki Boskiej.

Jeśli chcecie, aby córka miała założone również kolczyki, niech będą one małe, skromne i nie rzucające się zbytnio w oczy. W żadnym wypadku nie powinny być duże lub wiszące. Dobrym pomysłem jest założenie kolczyków, które były prezentem na chrzcie.

Źródło: littlegirlspearls.com
Źródło: ebay.co.uk

Za część biżuterii komunijnej można również w pewnym sensie uznać różaniec. Powinien on być kupiony wcześniej i poświęcony. Różańce wyglądają bardzo różnie, mogą być wykonane z paciorków szklanych, drewnianych czy plastikowych. Mają też różne kolory oraz kształty. Oprócz różańca, pamiętajcie też o pudełeczku, co którego dziecko będzie mogło go schować. Możecie wybrać na przykład dekoracyjne pudełeczko na różaniec komunijny z figurką aniołka, takie jak to: http://www.zlotyaniol.pl/sklep,30,6810,pudelko_na_rozaniec_z_aniolem_strzegacym_milosci.htm

 
Za pewnego rodzaju biżuterię komunijną można uznać również diadem lub bogato zdobione opaski. Złoty diadem można znaleźć tutaj: http://www.zlotyaniol.pl/sklep,34,6147,tiara_dla_dziewczynki.htm
Takie dodatki będą jednak bardziej odpowiednie na przyjęcie w domu czy w lokalu. Lepiej żeby dziecko nie miało na sobie zbyt ekstrawaganckich dodatków w kościele.


Biżuteria jest również doskonałym pomysłem na prezent komunijny. W ostatnim czasie, wiele osób kupuje dzieciom drogie prezenty i rożne elektroniczne gadżety, jednak biżuteria wciąż jest jednym z najczęściej wybieranych i kupowanych podarunków z tej okazji. Piękny łańcuszek, zawieszka czy kolczyki będą idealną niespodzianką zwłaszcza dla dziewczynki. Na okazję Komunii najodpowiedniejsza będzie biżuteria ze złota. Jeśli jednak dziewczynka miałaby jej nie nosić na co dzień ze względu na kruszec, lepiej wybrać srebro. Biżuteria powinna być noszona a nie trzymana w ładnym pudełeczku.
Zarówno biżuterii na dzień Komunii jak i biżuterii na prezent, najlepiej szukać w sklepach jubilerskich lub z dewocjonaliami.

Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...