Niezbędne dodatki na Biały Tydzień

Tydzień następujący bezpośrednio po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej nazwany został Białym Tygodniem. Każdego dnia odbywa się msza święta, święcenie pamiątek bądź procesja, podczas której wszystkie dzieci sypią płatki kwiatów. Tak samo ważne jak przygotowania do uroczystości komunijnej jest również wybranie niezbędnych dodatków, które będą bardzo przydatne podczas całego Białego Tygodnia. Ważne są nie tylko odpowiednie elementy stroju, ale także drobne dodatki, które pomogą w organizacji i sprawią, że wszystkie przygotowania będą przebiegały sprawniej. W dzisiejszym poście przedstawię podstawowe elementy, które pomogą dziecku podczas trwania całego Białego Tygodnia.

Koszyczek na płatki
Koszyczek na płatki to element, którego nie może zabraknąć. Powinien być schludny, niewielki i lekki, aby każde z dzieci mogło go bez problemu nieść podczas procesji. Koszyczki do sypania kwiatków powinny być poręczne i wpisywać się w charakter uroczystości. Warto więc zdecydować się na kolor biały bądź kremowy, z naturalnymi zdobieniami. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju koszyczki rattanowe malowane na biało czy koszyczki satynowe, które prezentują się bardzo elegancko i uroczyście. Koszyczki na płatki w komunijnym stylu będą nie tylko bardzo praktycznym elementem, który pomoże dziecku w sypaniu kwiatów, ale świetnie wpiszą się w całą komunijną stylizację. 

Świece komunijne
Wyjątkowe pamiątki komunijne to również świece, które będą pięknym wspomnieniem z dnia przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Warto wybrać świecę białą z delikatnymi zdobieniami w kolorze złota. Te idealnie sprawdzą się nie tylko w dniu Komunii, ale i w całym Białym Tygodniu, gdzie świece te będą niesione przez dzieci do kościoła i święcone. Można zdecydować się na typowo komunijny akcent, taki jak zdobienie w postaci złotego kielicha, krzyża czy gałązki z winogronem. Istnieje możliwość wyboru świecy zdobionej imieniem dziecka – jest to dodatkowy atut, który sprawia, że pamiątka staje się personalna i bardziej wyjątkowa.

Okapnik na świecę
Aby  dbać o bezpieczeństwo dziecka warto zaopatrzyć się także w duży okapnik, który zapobiegnie kapaniu świecy na rączki naszych pociech. Okapnik powinien być prosty i stonowany, aby nie przytłaczał świecy. Świetnie sprawdzą się większe okapniki o kształcie lampionów, które idealnie spełniają funkcję ochronną i prezentują się schludnie. Takie okapniki to bardzo niedrogi dodatek, a daje nam pewność, że zadbaliśmy o dziecko.Opaski komunijne
W Dniu Pierwszej Komunii główki wszystkich dziewczynek będą zdobić piękne wianki komunijne, jednak podczas Białego Tygodnia żmudne przygotowywanie ozdobnej fryzury i używanie wianka może być pracochłonne i problematyczne. Przy tej okazji świetnie sprawdzają się opaski komunijne. Opaski są lekkie i delikatne, więc bardzo wygodnie się je nosi. Często wykonane w naturalnym stylu prezentują się dziewczęco i niewinnie. Dzięki opasce nawet prosta fryzura komunijna taka jak delikatne fale czy dziewczęcy kucyk będzie prezentować się naprawdę uroczyście. Ceny opasek są bardzo atrakcyjne, a duży wybór wzorów na pewno pozwoli wybrać coś wyjątkowego.Wszystkie niezbędne dodatki, które świetnie sprawdzą się podczas Białego Tygodnia dostępne są w sklepie z dekoracjami komunijnymi >tutaj<


Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu
Wybierz wianek komunijny dla córeczki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...