Anioły wdzięcznym motywem I Komunii Świętej


Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego młodego katolika. W Polsce jej obchody są szczególnie uroczyste. Dzień, w którym dziecko przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej poprzedzony jest wielomiesięcznymi przygotowaniami. Kilkulatek musi zdobyć odpowiednią wiedzę religijną, aby mógł w pełni świadomy przystąpić do sakramentu. Zdobywanie wiedzy religijnej i przygotowania duchowe to nie koniec starań przedkomunijnych. W Polsce tradycją jest organizacja przyjęcia dla rodziny, która uczestniczyła w uroczystości pierwszokomunijnej dziecka. Z roku na rok są one coraz bardziej wystawne.
W ciągu ostatnich lat, coraz modniejsze stają się przyjęcia komunijne z motywem przewodnim. Jest to bardzo dobry sposób na odejście od tradycyjnego sposobu organizacji przyjęcia i zarazem urozmaicenia go. Dobrym pomysłem na motyw przewodni zdaje się być motyw anioła. Anioł idealnie pasuje do charakteru uroczystości. Jest, bowiem symbolem miłości, niewinności, czystości, dobroci, doskonałości, cnót i radości. Symbolizuje także czuwanie nad spokojem duszy, bezpieczeństwo i życzliwość. Z tego względu anioły są coraz częściej motywami przewodnimi przyjęć komunijnych. Aby oddać „anielski” charakter uroczystości, warto posłużyć się dostępnymi na rynku ozdobami komunijnymi, które przedstawiają aniołki.
Można rozpocząć od umieszczenia różańca świętego lub prezentu o małych rozmiarach w okrągłym lub w kształcie serca pudełeczku na różaniec na komunię. Oryginalność przykrywki polega na tym, iż siedzi lub wyleguje się na niej śliczny aniołek. Jest to bardzo interesujący pomysł na oryginalne opakowanie prezentu, np. biżuterii dla dziewczynki. 

 
Przygotowując przyjęcie z aniołem w tle, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby dekoracje stołu komunijnego zawierały elementy przedstawiające postacie cherubinków. Rozpocząć można od ułożenia na stołach serwetek z motywem komunijnym. Równie dobrze można umieścić je w specjalnych serwetnikach z aniołkiem. Największe uznanie wśród klientów zyskują serwetniki z muzykalnymi aniołkami grającymi na różnych instrumentach muzycznych. Dekoracja stołu okolicznościowego nie może odbyć się bez ciepłego światła świec podkreślających szczególny charakter uroczystości. I w tej kwestii znajdzie się kilka elementów, które pozwolą na kontynuowanie obranego motywu. Są to przede wszystkim świeczniki, które ozdobione są wizerunkami aniołków. Mogą być przeznaczone do wykorzystania dla tradycyjnych świec, jak i do tealightów. 

 
Warto wspomnieć również o przykuwającej wzrok i nietuzinkowej ozdobie, jaką są aniołki usadowione są na brzegach kieliszków i szklanek. Szalenie popularne w ostatnich trendach dekoratorskich jest umieszczanie dużych świec w ogromnych szklanych kielichach lub kulach. Można je dodatkowo ozdobić mocując na brzegach wspomniane przepiękne kolorowe aniołki w różnych pozach. 


Przyjęcie komunijne to przede wszystkim podziękowanie gościom za przeżywanie tego ważnego wydarzenia wraz z dzieckiem. Dlatego też, warto dodatkowo podziękować gościom za przybycie wręczając drobne upominki. Nawiązując do motywu anioła, można pokusić się o pudełeczka z aniołkami, w których znajduje się słodki upominek, np. czekoladka lub migdały. Ten drobny upominek na pewno spodoba się gościom i wywoła uśmiech na ich twarzy.

Dekoracje stołu komunijnego to spore wyzwanie dla osoby przygotowującej przyjęcie. Warto obrać motyw przewodni, aby uniknąć chaosu i nieładu na stołach. Anioły zdają się być idealną myślą przewodnią na przyjęciu komunijnym.  Pomysłów na stworzenie „anielskiego” przyjęcia jest bardzo wiele. Sposób, w jaki zostanie zorganizowane zależy od kreatywności i zdolności wykorzystania dostępnych na rynkach produktów przez osobę wykonującą dekoracje. 
Zatem do dzieła! Powodzenia!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...