Wianek komunijny - wybrać żywy czy sztuczny?

Wianek komunijny to niezbędny dodatek stroju dla każdej dziewczynki, która przystępuje do Pierwszej Komunii. Wianek jest symbolem niewinności, delikatności oraz czystości dziecka. Wybór wianków komunijnych jest na rynku bardzo duży i każdy rodzic może bez problemu znaleźć taki, który przypadnie mu do gustu, spodoba się dziecku oraz będzie pasował do alby czy sukienki. Zasadniczym pytaniem jest jednak to, czy chcemy zdecydować się na wianek żywy czy sztuczny? Zarówno pierwsza, jak i druga możliwość ma swoje plusy i minusy.

Jeśli chodzi o wianki sztuczne, obecnie dostępne są również wianki z elementami zielonymi, które wyglądają bardzo naturalnie i pięknie się prezentują. Nie trzeba martwić się o ich trwałość ani przechowywać w specjalnych warunkach.

Niewątpliwy urok mają jednak również wianki z kwiatów żywych. Jeżeli jesteście ich zwolenniczkami, zachęcam do przeczytania wywiadu z Panią Grażyną Górską z pracowni dekoracji Candida, która zajmuje się przygotowywaniem między innymi ślicznych wianków dla dziewczynek właśnie na okazję Pierwszej Komunii.

Ania – ZlotyAniol.pl: Co może Pani powiedzieć rodzicom, których dzieci idą w tym roku do Komunii odnośnie trendów w wiankach komunijnych na rok 2014?

Grażyna Górska: Warto zdecydować się na wybór wianka z żywych kwiatów, to klasyka pozostająca jako pamiątka na zdjęciach na całe życie. Żywe kwiaty dodają dziewczęcej urodzie delikatności i podkreślają wyjątkowość tego dnia. Trendy we wiankach jak w modzie i designie zmieniają się, ale często wybierana jest też klasyka. Z nowych wzorów wianków do I Komunii cieszą się powodzeniem różne warianty wianków i opasek lekkich wizualnie, ażurowych, np. z przeplatanych traw z dodatkiem kwiatów. Bardzo często klienci decydują się na różne wzory opasek kwiatowych, delikatnych lub wyklejanych kwiatami, to bardzo wygodne rozwiązanie dla dziewczynek idących do Komunii z luźno spiętymi lub rozpuszczonymi włosami.

A.: Decydując się na wianek z żywych kwiatów, jak wcześnie należy go kupić, aby nie opadł?

G.G.: Wianki zamawiane są najczęściej gdy znany jest termin Komunii i dokonany jest wybór sukienek dla dziewczynek. Czasami zdarzają się klienci którzy zamawiają wianek na kilka dni przed uroczystością, po prostu ilość spraw odłożonych na czas najbliższy Komunii nie idzie w parze z dobra organizacją. Polecam klientom odbiór wianka wieczorem przed uroczystością, lub tego samego dnia kiedy dziecko przystępuje do I Komunii Św.

A.: W jakich warunkach powinno się przechowywać wianek z żywych kwiatów?

G.G.: Wianek jak i inne ozdoby z żywych kwiatów należy przechowywać w chłodnym miejscu, może to być lodówka - najniższa szuflada na owoce i warzywa. Dekory kwiatowe powinny być zabezpieczone w folii i spryskane wodą.

A.: Wianek z jakich kwiatów będzie najbardziej praktyczny i trwały?

G.G.: Najbardziej trwale kwiaty do wykonania wianków, bransolet, butonierek i innych ozdób to ornitogalum, storczyk, róża gałązkowa, goździk, frezja, gipsówka, margerytka. Ozdoby odpowiednio przechowane wytrzymają przez cały biały tydzień.

A.: Jakie inne dodatki z żywych kwiatów są najczęściej wybierane przez rodziców dzieci komunijnych?

G.G.: Dla dziewczynek najczęściej wybierane są oczywiście wianki, opaski, dekory kwiatowe do wpięcia do włosów. Na rękę proponuję bransoletki kwiatowe, które coraz częściej zastępują wiązanki. Wykonujemy również dekoracje świec, torebek. Dla chłopców są to butonierki do wpięcia w garnitur.

A.: Jakie kwiaty poleciłaby Pani rodzicom do udekorowania kościoła?

G.G.: W zasadzie większość kwiatów nadaje się do dekoracji kościoła, unikamy jedynie kwiatów intensywnie pachnących. dobór kwiatów zależy od projektu całej dekoracji, a ta dostosowywana jest do architektury kościoła. Najczęściej używamy: mieczyków, delfinium, lilii, margerytek, goździków, anturium, alstromerii, gerber, i gipsówki.

Mam nadzieję, że informacje przekazane przez Panią Grażynę okażą się przydatne zwolenniczkom wianków oraz innych dekoracji z żywych kwiatów. A Wy jak uważacie? Lepszy jest wianek żywy czy jednak sztuczny? Czekam na Wasze uwagi i opinie. :)

Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...