Pamiątki komunijne dla dziecka: modlitewniki, różańce, świece

Przyjęcie sakramentu Pierwszej Komunii to dzień, który każdy z nas pamięta i często wspomina. Jest to ważne przeżycie duchowe, które dzieci bardzo przeżywają i z radością tego oczekują. Świetnie jest więc w dniu Komunii wręczyć dziecku pamiątkę, do której będzie mogło wrócić po latach.

W dzisiejszych czasach często zapominamy o tym, jak ważne są niewielkie gesty. Na pierwszy plan wysuwa się wybór prezentów, który wiąże się z wieloma dylematami. Nie zapominajmy jednak o klasycznych pamiątkach, które dziecko powinno otrzymać i które są już tradycją stosowaną od pokoleń.

Jedną z takich pamiątek są różańce komunijne. Różaniec to ważny symbol i coś, co dziecko po prostu musi otrzymać. Szczególnie często wybierane są różańce w białym kolorze, które świetnie wpisują się w komunijny charakter i nadają się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Różańce wykonane są z okrągłych perełek bądź serduszek, z dodatkami srebra lub złota. Dla chłopców produkowane są specjalne różańce wykonane z koralików mieniących się na czerń i granat – prezentują się bardzo elegancko i są świetnym dodatkiem. Różaniec warto wręczyć w specjalnym pudełeczku, które później ułatwi jego przechowywanie. Najczęściej są to białe pudełeczka z komunijnymi symbolami oraz napisem „Pamiątka Pierwszej Komunii”. Możemy zdecydować się na kształt kwadratu bądź serduszka, zależnie od naszych upodobań. Oryginalną i ciekawą opcją jest pudełeczko na różaniec z aniołem strzegącym miłości. Pudełko wykonane zostało z plastycznej masy z dbałością o najmniejszy szczegół. Piękny kształt serca i zwieńczenie na pokrywie w postaci anioła prezentuje się naprawdę pięknie i na pewno spodoba się każdemu dziecku.


Drugi pomysł to modlitewnik, w którym znajdziemy nie tylko wybrane modlitwy czy pieśni, ale także przebieg mszy świętej czy najważniejsze teksty liturgiczne. Warto zdecydować się na modlitewnik w komplecie z ochronnym etui, który pozwoli zachować go przez lata w niezmiennym stanie. Modlitewnik na okładce ozdobiony jest komunijnymi symbolami, a w środku znajdują się karty wykonane z wysokiej jakości śnieżnobiałego papieru. Można zdecydować się na kolor biały bądź szary, by modlitewnikiem wyróżnić chłopca bądź dziewczynkę. Obok modlitewników znajdują się pamiątki komunijne w formie książeczek, które zawierają symbole kościelne, zdjęcia świętych oraz wybrane teksty liturgiczne. Często znajdują się w nich miejsca na uzupełnienie imienia dziecka, daty i miejsca Komunii czy nawet wklejenia zdjęć.Trzecia bardzo ważna pamiątka komunijna to duża świeca komunijna a’la gromnica. Wysokość 40cm i staranne wykonanie sprawiają, że świece prezentują się naprawdę efektownie. Dostępne są opcje świec, które można ozdobić imieniem dziecka, dzięki czemu pamiątka będzie bardziej personalna. Najczęściej wybierane świece to te zdobione gałązką winogron, kielichem z Hostią czy złotymi sercami. Nadają się zarówno dla chłopca i dziewczynki, a stonowana kolorystyka i klasyczne motywy powodują, że pamiątka będzie zawsze wyglądała świetnie, nawet po latach.Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu
Wybierz wianek komunijny dla córeczki:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...