Jak udekorować tort komunijny w domu? Szybkie i efektowne pomysły

Komunijny stół nie może obyć się bez efektownych dekoracji, ale nie można zapomnieć także o słodkim bohaterze tego dnia, czyli o komunijnym torcie. Wielopoziomowe czy jednopiętrowe torty komunijne zawsze wyglądają przepięknie i są wspaniale ozdobione. Ale czy zawsze musimy zamawiać tort komunijny w cukierni? Oczywiście, że nie! Bardzo łatwo i szybko można wykonać i ozdobić go w domu, z pomocą kilku efektownych dodatków. Jeżeli jesteście ciekawi, jak łatwo można samemu ozdobić komunijny tort mnóstwo pomysłów i propozycji znajdziecie poniżej!

Bardzo popularne ozdoby na tort to opłatki na tort komunijny. Wykonane z cienkiego jadalnego papieru opłatkowego na tort nakłada się je bardzo łatwo uzyskując rewelacyjny efekt w ciągu zaledwie kilku sekund. Opłatki na tort zdobione są komunijnymi motywami, takimi jak kielich, Hostia, gałązki winogron czy kwiaty: lilie, konwalie, białe róże czy piwonie. Oprócz motywu graficznego na opłatku zazwyczaj znajdziemy teksty: „Pierwsza Komunia Święta” lub cytaty świętych i ważnych osób. Dobrym wyborem są opłatki zdobione imieniem dziecka i datą Komunii. Jest to bardzo personalne i zapewni nam świetne zdjęcia z przyjęcia komunijnego. Tegorocznym hitem są także opłatki z nadrukowanym zdjęciem dziecka. Prezentują się naprawdę efektownie i zamienią nawet najprostsze ciasto w zachwycający komunijny tort, który wywoła wielkie wrażenie na gościach. Opłatki występują w dwóch rodzajach: w kształcie prostokątnym bądź okrągłym, co pozwala łatwo dopasować je do kształtu naszego ciasta. Można wykorzystywać je na ostatnim piętrze tortu wielopoziomowego bądź przygotować jednopiętrowe ciasto, np. nasze ulubione. Opłatek jest na tyle dekoracyjny, że niczego więcej już nie potrzebujemy.Drugim pomysłem są figurki na tort komunijny. Najczęściej wykorzystywane to te w kształcie dziewczynki i chłopca, ale na torcie bardzo ładnie zaprezentują się także figurki aniołów. Figurki na tort zaprojektowane zostały w taki sposób, by nie powodować zapadania się ciasta, a różne wzory i rodzaje można łatwo dopasować do zaplanowanej przez nas kompozycji.
Poza figurkami ceramicznymi można wykorzystać także jadalne cukrowe ozdoby czy wypisać na torcie imię dziecka za pomocą kolorowych jadalnych pisaków, Z cukrowych ozdób najczęściej wybierane są delikatne kwiatuszki, takie jak różyczki czy margaretki, które pięknie prezentują się w otoczeniu jasnego kremu czy bitej śmietany.

Pod tortem warto umieścić złote ażurowo wycinane podkładki o średnicy 36cm lub specjalną okrągłą tacę w złotym kolorze, która pięknie odbija światło i sprawia, że tort podany w taki sposób prezentuje się efektownie. Jeżeli zależy Wam na bardziej uroczystym efekcie, wykorzystajcie eleganckie patery na ciasto.
Wykorzystując któryś z powyższych pomysłów można tort komunijny przygotować w domu z takim samym efektem, jak w cukierni. Do pomocy można zachęcić dziecko, które na pewno będzie miało wiele radochy mogąc udekorować tort na tak ważny dzień.Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu
Wybierz wianek komunijny dla córeczki:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...