Jak udekorować kościół na Komunię? Najpiękniejsze propozycje!

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodziców. Wyjątkowość tego dnia nadaje również cała oprawa, która towarzyszy temu wydarzeniu, dlatego tak ważne jest, by Kościół z tej okazji wyglądał inaczej niż zwykle, aby podnieść rangę tego święta.

Przede wszystkim warto zadbać o piękne wiązanki świeżych kwiatów, można też nimi udekorować białe wiklinowe serca lub metalowe stojaki. 

Przepięknie będą wyglądać również białe świece udekorowane dekoracyjnymi wiankami zarówno osobno, jak i włożone w eleganckie świeczniki, lampiony czy wcześniej już wspomniane stojaki. Dekoracyjne wianki do dekoracji kościelnych ławek kupisz >tutaj<


Kościelne ławki warto przystroić białymi szarfami, które w połączeniu z takimi akcentami, jak kokardy czy kwiatowe girlandy będą prezentować się przepięknie. Uroczystego charakteru nada, także czerwony dywan na środku Świątyni.

Oprócz dekoracji wewnątrz należy też pamiętać o przystrojeniu kościoła z zewnątrz, tak aby wszyscy wierni wiedzieli, że dziś dzień Komunii Świętej. Nad drzwiami oprócz kwiatów dobrym pomysłem będzie zawieszenie drewnianego kielicha z napisem IHS lub samego napisu. Zamiennie można wykorzystać też bannery z napisem „Komunia Święta”, które równie dobrze będą prezentować się wewnątrz kościoła, np. przed ołtarzem.Bardzo dobrze sprawdzają się także styropianowe dekoracje. Duża styropianowa Hostia lub brokatowy kielich wyglądają fantastycznie.Warto zadbać o to, by Kościół wyglądał uroczyście w dzień tak ważny dla naszych dzieci, bo to właśnie, to miejsce będzie nie tylko na zdjęciach i nagraniach, ale i w pamięciach naszych pociech na długie lata. Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu
Wybierz wianek komunijny dla córeczki:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...