Jak zrobić bukiet z kwiatów na gąbce? Dekoracja komunijna krok po kroku

Nic tak nie zdobi stołu, jak bukiet świeżych kwiatów. Naturalne kwiaty pięknie wyglądają w wazonie i wspaniale zdobią stół. Innym sposobem na dekoracje stołu za pomocą żywych kwiatów jest dekoracja na gąbce florystycznej. Jak stworzyć taki piękny bukiet? Oto przepis na Waszą dekorację.

 

Co należy przygotować?
- gąbka florystyczna do żywych kwiatów 4zł
- świeże kwiaty (w aranżacji na zdjęciu: goździki, róże, szparagus)  15zł
- misa ceramiczna 18zł

Jak to zrobić?
1. Gąbkę florystyczną do układania żywych kwiatów nasącz wodą. Najlepiej pozostawić ją na noc w wodzie na ok. 12h. Poczekaj aż gąbka swobodnie nasiąknie. 

2. Gąbkę przytnij do rozmiaru misy. Można podkleić gąbkę taśmą florystyczną, pinholderem lub zwykłą taśmą klejącą, aby dobrze trzymała się w naczyniu.

3. Przytnij łodygi kwiatów do odpowiedniej długości. Przycinając kwiaty na różnych długościach nadasz bukietowi odpowiedni kształt.

4. Teraz wystarczy tylko wbić łodyżki kwiatów w nasączoną wodą gąbkę. Dodatkowo swój bukiet przyozdobić możesz przypinkami w postaci białych motyli lub szpilkami z perłą.

Gotowe! Możesz ustawić dekorację na stole i cieszyć się wspaniałym efektem.

Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.1001dekoracji.pl - kliknij aby przejść do sklepu

1 komentarz:

 1. Witam
  Strona wyjątkowa piękna!
  Mam tylko jedną sugestię. Dla wszystkich, którzy posyłają dzieci do Komunii Św. symbol Najświętszego Ciała P. Jezusa jest traktowany (a przynajmniej powinien być) z najwyższą czcią, bo jest to Ciało ich Boga.
  Trudno zachować tą część, jeśli na każdym pudełeczku jest symbol IHS. Symbol Boga (nawet nie poświęcony) nie może być jednym z elementów przyozdabiania jakiejś rzeczy człowieka, zwłaszcza, że jej wykonanie nie ma celu oddanie kultu i czci Bogu, a jedynie satysfakcję człowieka z chwilowego posiadania czegoś ładnego . Jak symbol Boga można umieścić na pudełku zawierającym np. pierścionek, co tu jest ważniejsze: pierścionek czy Bóg? Co się z takim np. opakowaniem na ciasto stanie? Zostanie później wyrzucone do śmieci? Przecież to jest profanacja, za każdy taki czyn odpowiemy przed Bogiem, a szczególnie za uczenie dzieci tej profanacji i za przyzwalanie innym na to.
  Życzę wszystkiego dobrego, wiem, że intencję oferującego takie produkty były dobre, ale proszę wziąć pod uwagę mój komentarz.
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...