Świece do Chrztu - piękne Pamiątki Chrztu Świętego

Świeca do Chrztu jest jednym z najważniejszych elementów potrzebnych na uroczystości w kościele. Tak jak szatka, jest to niezbędny element, w który musicie się zaopatrzyć przed sakramentem w kościele. Wybór odpowiedniej wersji może być jednak problematyczny. Kto kupuję świecę do Chrztu? Jak się ona nazywa? Jaka będzie najlepsza? Są to najczęściej zadawane pytania, na które Wam odpowiemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Jak się nazywa świeca do Chrztu?


Najczęstszym błędem podczas nazewnictwa świecy do Chrztu jest synonimizowanie jej z gromnicą. Są to dwie różne świece, pełniące zupełnie inne funkcje. Gromnicy używało się podczas burz, by chroniły dom przed grzmotami. Świecy do Chrztu używa się wyłącznie podczas uroczystości kościelnych związanych z odnowieniem przyrzeczeń oraz w momencie śmierci. Błędnym jest więc używanie tych określeń wymiennie.

Świeca do Chrztu z personalizacją
Pięknie zdobiona świeca do Chrztu z imieniem dziecka


Kto kupuje świecę do Chrztu?


Przyjęło się, że świece do Chrztu kupuje Ojciec Chrzestny. Podczas sakramentu w kościele odpala ją od Paschału i trzyma podczas całej uroczystości. W ten sposób deklaruje otoczenie maluszka swoja miłością i prowadzenie go drogą wiary i dobroci. Ojciec Chrzestny powinien kierować drogą dziecka w Chrystusie i pomagać mu w każdym aspekcie. Świeca do Chrztu symbolizuje odrodzenie, nowe życie oraz wewnętrzne odrodzenie.

Jaką świecę do Chrztu wybrać?


Najlepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na białą świecę do Chrztu, ze względu na symbolikę tego koloru - czystość niewinność. Utrzymanie całości w eleganckiej i nowoczesnej stylistyce jest kluczowe, by stworzyć idealny dodatek. Warto więc zdecydować się na świecę z delikatnymi złotymi lub srebrnymi elementami graficznymi. W ten sposób całość będzie wyjątkowo subtelna i stylowa. Są to również kolory, które coraz częściej pojawiają się w najnowszych trendach na sezon 2020, dzięki czemu Wasza świeca będzie niezwykle modna. Świetnym wyborem będzie więc świeca z grafika złotego wózka lub krzyżyka. Decydując się na grafikę o religijnym lub dziecięcym charakterze, w znakomity sposób podkreślicie charakter uroczystości. Srebrne i złote dodatki są również niezwykle uniwersalne, dzięki idealnie sprawdza się zarówno na Chrzcie chłopca, jak i dziewczynki.Personalizowana świeca do Chrztu złoty wózeczek
Świeca do Chrztu z imieniem dziecka i motywem złotego wózeczka

Jeżeli chcecie wprowadzić nieco koloru do Waszego upominku w postaci świecy, warto zdecydować się na taki, który w wyjątkowy sposób podkreśli płeć dziecka. Świetnym rozwiązaniem będzie więc świeca do Chrztu dla dziewczynki w różowym kolorze lub błękitnym dla chłopca.


Personalizowana świeca do Chrztu dla dziewczynki
Personalizowana świeca do Chrztu dla dziewczynki z uroczą grafiką
Personalizowana gromnica na chrzest dla chłopca
Pamiątka Chrztu Świętego dla chłopca z motywem niebieskiego aniołka

Warto zaopatrzyć się również w specjalne pudełko na świecę do chrztu, by przechowywanie jej było niezwykle proste i efektowne. Dzięki takiej skrzyneczce z pewnością Wasz upominek będzie odpowiednio zabezpieczony. Pudełko dodatkowo posiada grafikę odpowiadającą tej na świecy. Dzięki temu całość jest bardzo spójna.

 
Drewniane pudełko na świecę do Chrztu
Drewniane pudełko na świecę do Chrztu z imieniem i dedykacją

Koniecznie napiszcie w komentarzach, które serwetki komunijne podobają się Wam najbardziej.
Wszystkie świece do Chrztu i inne Pamiątki Chrztu Świętego możecie kupić w sklepie ZlotyAniol.pl


Paulina Meissner


Przeczytaj także: Jak udekorować tort na Chrzest Święty? Oryginalne pomysły

Dekoracje na Komunię kupisz w sklepie internetowym www.ZlotyAniol.pl - kliknij aby przejść do sklepu
Wybierz wianek komunijny dla córeczki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz, dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...